Harmony Audio Universal Regular Standard Cab Truck Kicker Bundle CompR CWR12 Dual 12" Sub Box Enclosure & Harmony HA-A1500.1 Amp
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
15
quantity
Product details
Category
This Package Includes the Following Items:1 x Dual 12" Subwoofer Regular Standard Cab Truck Sub Box Enclosure 5/8" MDF - Gray2 x Kicker 43CWR122 12" CompR CWR12 Series Sub 500W RMS 2 Ohm DVC Car Subwoofer1 x Harmony Audio HA-A1500.1 Class D Mono 3000W Sub Amp1 x Harmony Audio HA-AK0 Car 1/0 Gauge Amp Install KitDual 12" Subwoofer Regular Standard Cab Truck Sub Box Enclosure 5/8" MDF - Gray:Features:Dual 12" Sealed Truck Sub BoxMounting Depth: 5-5/16"Air Space: 0.96 Cubic Feet Per SubSealed EnclosureDimensions: Width 49" x Height 14-1/2" x Depth One 4-1/2" x Depth Two 8"Designed to fit behind the seat of most trucksConstructed with High Quality MDFHigh Quality Gray CarpetKicker 43CWR122 12" CompR CWR12 Series Sub 500W RMS 2 Ohm DVC Car Subwoofer:Size: 12"Impedance: 4 Ohms DVCPower Watts: 1000W Peak / 500W RMSSensitivity: 86.9 dBMounting Depth: 5-3/4"Mounting Diameter: 11"Harmony Audio HA-A1500.1 Class D Mono 3000W Sub Amp:Specifications: Alloy Series Mono - 1 Channel Class D AmplifierPower Handling: 14.4V @ 1 Ohm 1500 Watts RMS x 1 3000 Watts PEAK x 114.4V @ 2 Ohm 1200 Watts RMS x 12400 Watts PEAK x 1Frequency Response: 10Hz-180HzTurn On: DC Offset or 12V RemoteFeatures:Includes Remote Bass Control Knob with Power Indicator LEDIncludes HA-EASY Speaker Wire to RCA Adapter to Simplify Installation
  • Universal Regular Standard Cab Truck Kicker Bundle CompR CWR12 Dual 12" Sub Box Enclosure & Harmony HA-A1500.1 Amp
Brand Harmony Audio
Color gray
Impedance 4 Ohms
MP3 player No
Model Name KICKER16-PACK2319-H
Is Electric Yes
Manufacturer Harmony Audio
Model Number KICKER16-PACK2319-H
Power Source Corded Electric
Speaker Size 12 Inches
Speaker Type Subwoofer
BuiltIn Media Dual 12" Subwoofer Regular Standard Cab Truck Sub Box Enclosure, 2 x Kicker 43CWR122 12" CompR CWR12 Series Sub, Harmony Audio HA-A1500.1 Class D Mono 3000W Sub Amp, Harmony Audio HA-AK0 Car 1/0 Gauge Amp Install Kit
Is Waterproof FALSE
Mounting Type Car Mount
Warranty Type Limited
Control Method Remote
Controller Type Remote Control
Number of Items 2
Woofer Diameter 12 Inches
Antenna Location Truck
Audio Driver Size 12 Inches
Audio Driver Type Dynamic Driver
Audio Output Mode Mono
Compatible Devices Vehicle Audio System
Enclosure Material Wood, Fabric
Frequency Response 180 Hz